Şafak SALICI

Şafak SALICI

29 Ekim coşkusu bitmesin...

Tarih 29 Ekim 2019 oldu ve neşeyle,coşkuyla gururla büyük bir onurla  Cumhuriyetimizin 96.yılını kutladık.

Gaziantep’te Cumhuriyet kutlamaları kapsamında bir çokorganizasyon düzenlendi ve hepsi birbirinden güzeldi. Bu organizasyonlarda  bisiklet şampiyonaları , yüzme yarışları ve öğrencilerin şiirler okuyarak marşlarla kutlaması ve bir çok şey...

Beni çok etkileyen ve GTO tarafından geleneksel Cumhuriyet kutlamaları kapsamında cumhuriyetimizin 96.yılı İçin gerçekleştirilen mükemmel organizasyondan bahsetmek istiyorum.

30 Ekim akşamı ŞKM’de GTO tarafından davet edildiğim organizasyona gittiğimde GTO Başkanı M.Tuncay Yıldırım ile kısa  sohbetimizde mükemmel bir organizasyon olacak !cümlesini duydum ve gerçekten aynen de söylediği gibi oldu ....

Pınar Ayhan ‘ın “Orada Dursaydı Zaman” isimli yakın tarihimizi fotoğraflarıyla, müzikleriyle, hikayeleriyle sanki o yıllara götürürcesine anlatan mükemmel gösterisini izledik ve Gaziantep Ticaret Odasının Gaziantep’te 29 Ekim kutlamalarına imza attığını gördük.

Şehrimizin başta Sayın Valisi Davut GÜL, Büyükşehir  Belediye Başkanımız Sayın Fatma Şahin ,  Merkez ilçe belediye başkanlarımız ve STK başkanlarımızın Gazi şehrimizin ve Türkiye’mizin tarihine ne kadar önem verdiği ve bu alandaki yatırımları hepimiz biliyoruz , Tarihimizin böyle güzel şekillerle anlatıldığı eminim bir çok gösteri ve müzikal vardır.

 

Önemli olan bu organizasyonların sanki her gün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu varmışçasına devam etmesi ve tarihimizin böyle sunumlarla anlatılması, gençlerimizin tarih bilgilerinin yinelenerek güncel kalmasını ve tarihimizin önemini vurgulamalıyız.

Önümüzdeki zamanlarda da şanlı tarihimizin nesilden nesileilham kaynağı olarak böyle güzelce anlatıldığı organizasyonlarda buluşmak dileğiyle.. 

Hoşçakalın


04.11.2019

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz

YAZARIN DİĞER YAZILARI